ال‌جی OLED بزرگ‌ترین و کوچک‌ترین تلویزیون جهان را معرفی کرد

ال‌جی ساعاتی پیش و در جریان نمایشگاه CES 2022 از دو تلویزیون بسیار بزرگ و کوچک با پنلی از جنس OLED رونمایی کرد.

سال جدید را در حالی شروع کردیم که شرکت‌های تولیدکننده‌ی لوازم الکترونیکی مشغول رونمایی از بهترین و جدیدترین نماینده‌های خود در بخش‌های مختلف هستند. یکی از این شرکت‌ها ال‌جی است که اگرچه سال گذشته رسما از تولید گوشی‌های هوشمند انصراف داد اما در بخش‌های دیگر همچنان با قدرت پیش می‌رود. ساعاتی پیش هم شرکت کره‌ای از بزرگ‌ترین و کوچک‌ترین تلویزیون تاریخ خود با پنلی از جنس OLED رونمایی کرد.

این تلویزیون‌ها از سری G2 و C2 ال‌جی به حساب آمده و به نسبت نسل قبل از قابلیت‌ها و امکانات بیشتری برخوردار هستند. از جمله این موارد می‌توان به پروفایل چندکاربره در نرم‌افزار webOS، نسل پنجم تراشه‌ی A9 برای بهبود نمایش تصاویر در وضوح ۴K، بهبود نمایش رنگ‌ها و همچنین ارتقای تشخیص عمق از طریق بهبود سوژه‌های پیش‌زمینه اشاره کرد.

اینطور که به نظر می‌رسد ال‌جی می‌خواهد در سال ۲۰۲۲ سیاستی را در پیش بگیرد که عامه پسند باشد. در همین راستا تلویزیون‌های جدید خود را در دو اندازه‌ی کاملا متفاوت رونمایی کرد تا بدین ترتیب هر کاربر متناسب با نیاز خود یکی را انتخاب کند. پیش از این کوچک‌ترین تلویزیون ال‌جی با پنلی از جنس OLED، نمایشگری ۴۸ اینچی داشت اما اکنون شاهد رونمایی از مدل ۴۲ اینچی بودیم تا بدین ترتیب بتواند پنل یادشده را در ابعاد کوچک‌تری بکار بگیرد. از طرفی دیگر، بزرگ‌ترین تلویزیون ۴K و ۸K ال‌جی تاکنون ۸۳ و ۸۸ اینچ بودند اما شرکت کره‌ای آن را به ۹۷ اینچ ارتقا داد که البته وضوح تصویر آن ۴K است. به صورت کلی اندازه‌ی تلویزیون‌های جدید ال‌جی به شرح زیر است:

  • مدل‌های سری G2 با پنل OLED: موجود در اندازه‌های ۹۷، ۹۳، ۷۷، ۶۵ و ۵۵ اینچ

  • مدل‌های سری C2 با پنل OLED: موجود در اندازه‌های ۸۳، ۷۷، ۶۵، ۵۵ و ۴۲ اینچ

هر دو تلویزیون از سری C و G از پورت‌های HDMI 2.1 بهره می‌برند و می‌توانند در وضوح ۴K، تصاویر را با رفرش‌ریت خارق‌العاده‌ی ۱۲۰ هرتز به نمایش در بیاورند. همچنین این تلویزیون‌ها از حالت کاهش تاخیر خودکار هم بهره می‌برند تا بدین ترتیب تصاویر بدون کوچک‌ترین تاخیری به چشم کاربران برسد.

خبر خوب برای گیمرها اینکه تلویزیون‌های جدید ال‌جی از سرویس‌های ابری Geforce Now و گوگل استادیا نیز پشتیبانی می‌کنند تا بدین ترتیب کاربران بتوانند در آن به انجام بازی‌های مورد علاقه‌ی خود بپردازند. در رابطه با قیمت و تاریخ دقیق عرضه‌ی این تلویزیون‌ها هنوز خبر دقیقی اعلام نشده است اما به محض انتشار خبری در رابطه با این موضوع آن را به اطلاع شما خواهیم رساند.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
ال‌جی OLED بزرگ‌ترین و کوچک‌ترین تلویزیون جهان را معرفی کرد
Author Rating
51star1star1star1star1star

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart